Adventní výlet do Vídně

Vídeň má velmi bohatou historii, neboť zdejší pánev je díky příznivým podmínkám osídlena již od mladší doby kamenné. Na přelomu letopočtu pak bylo město dobyto Římany a sloužilo jako centrum pro obranu severní hranice říše až do 5. století, kdy jej Římané opustili. Ve středověku bylo město obnoveno a postupně nabývalo na moci a získávalo svou dnešní podobu.

Vídeňská lákadla Možná jste ve Vídni nikdy nebyli a máte pocit, že o ní nic nevíte. Nicméně na internetu jste určitě narazili na slevu na adventní výlety do Vídně. Toto místo má, stejně jako většina středoevropských měst, největší kouzlo právě v období Vánoc. Tehdy se sem sjíždějí návštěvníci z celé Evropy, aby si vychutnali krásu nazdobeného města a kouzlo vánočních trhů.

Podobně jako je Paříž městem malířů a umělců, Vídeň je městem hudby. Vždyť většina nejvýznamnějších hudebních skladatelů 18. a 19. století pocházela právě odtud. Tvořili zde například Wolfgang Amadeus Mozart, Joseph Haydn a Ludwig van Beethoven, později také Franz Schubert, Johannes Strauss nebo Gustav Mahler. Proto pokud sem vyrazíte na vícedenní výlet, rozhodně nevynechejte návštěvu orchestru, neboť zdejší filharmonici patří k těm vůbec nejznámějším.

Památky

Město není významné jen kulturou, ale také svou historickou hodnotou. Najdeme zde zbytky římské historie, středověkých chrámových staveb, reprezentovaných významnou dominantou Vídně gotickým Dómem sv. Štěpána, ale převážně množství barokních šlechtických paláců. Nejvýznamnějším je zámek Schönbrunn patřící na seznam světového dědictví UNESCO, hrad Hofburg nebo nejvyhledávanější vídeňská památka zámek Belvedere. Z druhé poloviny 19. století pak pochází významná okružní třída kolem centra města tzv. Ringstraße.

Příjemné drobnosti

V případě, že už jste památky viděli, nebo na ně nejste příliš zvědaví, určitě oceníte kulturu gastronomickou. Jídlo je ve Vídni podobné jako u nás, takový vídeňský řízek nás nemůže ničím překvapit. Nicméně návštěva pravé vídeňské kavárny je úplně něco jiného. Vždyť již od 19. století jsou zdejší kavárny dějištěm intelektuálního života. Kromě čerstvého denního tisku dostanete ke kávě typicky vídeňský čokoládový dort nesoucí jméno svého tvůrce pana Sachera.

Využijte slevy na pobyty a cestujte s námi za krásami celé Evropy!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.