Jak by to mělo vypadat ve správném vinném sklepě?

Už jste se rozhodli, že chcete prožít svou další dovolenou v duchu vinařského pobytu? Vybrali jste si místo, kde pobyt prožijete i ubytovací zařízení? Máte naplánovaný program? Cyklistika, turistika, naučné stezky, rozhledny, zámky a hrady v okolí. Ale co s večery v takové oblasti? Odpověď je jednoduchá. Určitě je nestrávíte o suchu, sami v hotelovém pokoji.

Naopak, minimálně s jednou skleničkou dobrého místního vína, s chutným jídlem, které vám v každém správném vinném sklípku nabídnou, a užijete si tu pravou pohodovou atmosféru vinného sklípku. Večery ve vinném sklípku jsou navíc velmi často doprovázeny cimbálovou hudbou.

Jak si vybrat ten správný vinný sklep?

V prvé řadě si je nutné říct, co od daného večera očekáváme. V případě, že chceme jen tak sedět u nějaké láhve vína a diskutovat se známými, postačí jakýkoliv vinný sklep. Pokud vyhledáváme oblíbenou degustaci vína, která je často řízená, je nutné se informovat, zda disponuje sklípek danou nabídkou. Ve vinných sklípcích vinaři často nabízejí své vlastní vzorky k ochutnání. Zkušený vinař vám prozradí chutě, které se ve víně objevují. Ve správném vinném sklepě by vám měl vinař mezi jednotlivými vzorky nabídnout čistou vodu a chléb k zakousnutí. Následovat by měla prohlídka vinného sklípku, u které vám nabídne taktéž prodejné vzorky ke koupi.

Po degustaci, nebo před ní se obvykle podává teplá večeře. Nabídka je u každého vinného sklípku individuální. Jakmile všem vytráví, přichází čas na cimbálovou hudbu a následuje večer plný zábavy až do pozdních hodin. Většinou se po celý večer popíjí místní víno.

Slevy na vinařskou dovolenou

Zajímavé pobyty do vinařských oblastí se slevou, často spojené právě s degustací vína, můžete najít například na internetové stránce www.newgo.cz. Na tomto portále naleznete ověřené a vyzkoušené nabídky vinných sklípků, které jsou nabízené za zvýhodněné ceny. Využijte aktuální slevy na vinařskou dovolenou a prožijte dovolenou plnou skvělých zážitků!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.