Léto v Chorvatsku

Důvodem proč cestujeme za sluncem a mořem může být mnoho, radost a touha po cestování, zdravotní problémy, čas, který chceme strávit s rodinou, přáteli či partnerem, možnost vyzkoušet cizí kuchyni, zážitky, odpočinek od práce a především změn aprostředí, odpočinek a jiná kultura. Chorvatsko patří k destinaci, kterou ročeně navštíví skoro milion lidí. Zájezdy do Chorvatska jsou velmi oblíbené mezi mladými turisty, ale také mezi rodinami s dětmi i seniory. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších letních destinací českých turistů, čemuž odpovidá také široká nabídka zájezdů do chorvatských letovisek.

Vydejme se na cestu

Samotná cesta do Chorvatska není nijak náročná. Dostaneme se zde vlastními prostředky, většina lidí rádo cestuje auty, můžeme však využít dopravy autobusu, nebo chceme-li si ušetřit čas na co nejratší dobu, můžeme letět letadlem, které letí přibližně jednu až dvě hodiny. Tato varianta je vhodná také pro malé děti, se kterými se ne vždy cestuje pohodlně. Autem nám cesta zabere zhruba 11 – 15 hodin, podle cesty a přesného cílu destinace.

Volba ubytování

Rozmanitost ubytování je stejná jako u nás. Vybrat si můžeme luxusní hotel, který je v blízkosti pláže, má nádherný výhled a poskytuje nám krásné romantické večery. Součástí často bývají krásné restaurace, kde vaří místní šéfkuchaři, součástí hotelu jsou bazény, wellness, fitcentra a mnoho dalších vymožeností. Nejčastěji sjou však vyhledávány apartmány, chaty či stany, které jsou cenově dostupnější, jsou zde také restaurace či jídelny, které se nám postarají o stravování a dodržování pitného režimu.

Co se týče zábavy, není zde nouze o večerní zábavu. Chceme-li vyrazit za zábavou, najdeme zde otevřené kluby po celý týden. Centra měst jsou plná historických budov, kostelů, pomníků a památek. Z přírodního hlediska je Chorvatsko velmi bohaté na floru i faunu, proto je zde také mnoho přírodních památek, rezervací i národních parků. V každé destinaci si můžeme vypůjčit čtyřkolky, auto či motorky, za pomocí kterých můžeme procestovat místa, kam se běžně na výlet nejezdí.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.