Tak trochu jiná dovolená ve Španělsku

I kdybychom popsali Španělsko tisíci slovy, bude to pořád málo a stále bude co říci. Tato úžasná země s neskutečnou kulturou, patří mezi hlavní hvězdy navštěvovaných turistických destinací už tisíce let. Bez nadsázky.

Historický a duchovní význam některých měst, je opravdu veliký. Španělsko je navíc protkáno Svatojakubskou cestou, kterou každoročně projde několik tisíc poutníků až na „konec světa“, nacházející se nachází u města Santiago de Copostela na severu Španělska a která se poslední dobou stala opravdu velmi vyhledávanou. I z nás se mohou stát poutníci a okusit krásu a neuvěřitelnou atmosféru této cesty. Stačí nám batoh a pár euro. Můžeme vyrazit na cestu a strávit svou dovolenou poněkud netradičně, avšak o to zajímavěji – vzpomínky, které v nás tato pouť zanechá, nás budou hřát až do smrti.

Do Španělska můžeme zvolit vlastní dopravu. Tato země je od nás vzdálená cca 2500 km, což se rovná pár hodinám cesty autem. Můžeme si také dopřát luxusu leteckého zájezdu, ve kterém je zahrnuto ubytování, strava a další výhody. Možností jak se dostat do Španělska, je nepřeberné množství, stačí si jen zvolit tu správnou, takovou, která nám vyhovuje nejvíce.

Svatojakubskou cestou, ale možnosti zájezdů do Španělska zdaleka nekončí. Tento kontinent nabízí vše co si pod pojmem dovolená, můžeme představit. Od nádherných písčitých pláží, na kterých můžeme odpočívat – co se do nás vejde, až po přenádherné horské hřebeny – například Pyreneje, nacházející se na hranicích Španělska s Francií – výhledy z těchto (ne až tak vysokých) hor nám doslova vyrazí dech. Ať holdujeme klasické turistice, nebo jsme spíše plážové typy, ve Španělsku si každý vybere to co je mu nejbližší.

Jak se dostat do Španělska?

Jak už bylo řečeno výše, můžeme využít vlastní dopravy, letecké dopravy, dokonce je možno dostat se sem i autobusem. Můžeme také vybírat z různých balíčků pobytů, ať už se jedná o all inclusive zájezd do Španělska, ve kterém je zahrnutá nejširší nabídka služeb, nebo last minute zájezd do Španělska, díky čemuž ušetříme velké množství peněz. Když se jednou rozhodneme se do této země dostat, tak se nám to může podařit hned několika způsoby z niž jeden je zajímavější než druhý. Pobyt ve Španělsku v nás zanechá překrásný pocit, díky kterému se zde budeme jistě rádi vracet ještě mnoho let.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.